Bioenerji Nedir?

Bioenerji, vücudun dengeye gelmesini ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan, bağışıklık sistemini güçlendiren dünyanın farklı bölgelerinde prana, chi, ki, ve yaşam enerjisi olarak da adlandırılan evrensel enerjiye Bioenerji denir. Bioenerji insanlık tarihi kadar eski bir şifa yöntemlerindendir. Bu enerji insanlarda, bitkilerde, hayvanlarda olduğu gibi canlı, cansız tüm varlıkta da evrenin ayrılmaz bir parçası olarak yaşam enerjisi mevcuttur. Biyoenerji içimizde ve her yerdedir. Bioenerji yani yaşam enerjisi olmasaydı canlılık ölürdü.

Yaşanan tüm hastalıklar ise vücuttaki enerji dengesiz olduğunda veya enerji akışları engellendiğinde ortaya çıkmaktadır. Vücutta enerji eksikliği varsa bu hastalık olarak kendini gösterir ve vücudun en hassas yerinde ortaya çıkar.

Özellikle bu zamanın insanı bu yaşam sisteminde aşırı çalışma sonucu yorgunluklar, stres, bunalım vb. rahatsızlıklar yaşamakta ve kendini mutsuz hissederek bu yaşam tarzını bizzat kendi seçmektedir. Ve bu yaşadığı çevresel ve şahsi sorunların çıkışını bulamadığı için de kişi kendini bunalıma ve kaosa sokarak sigara, alkol ve dengesiz beslenmenin sonucu fiziksel ve ruhsal yönden de zora sokarak bu durumdan kişiler çıkamamaktadır.

Bu olumsuz yaşam sıkıntıları ve olaylar insanın enerji dengesini yani bioenerjisini bozmakta ve kişilerin yaşam kalitesini düşmektedir. Yaşamsal sevinci, coşkuyu kazanmak için vücuttaki yaşam enerjisini bitiren negatif enerjiyi vücuttan arındırmak ve pozitife enerji ile vücut dengesinin sağlanması çok önemlidir.

Alternatif tıp diye adlandırılın enerji sistemlerini bu aşamada hayatına alan kişilerde fiziksel ve ruhsal iyileşmeler görülmüştür. Bioenerji de bu enerji sistemlerinden biridir. Modern tıp ve alternatif tıp birçok ülkede sağlık alanlarında beraber çalışmaktadır. Uzak doğu ve Avrupa da bu tıp sistemi çok yaygındır.

Sağlık sorunlarının getirdiği ilaç tedavilerinin aşırı yan etkilerinin olması fizik bedende problemler oluşturabilir. Bu durumda bizi ruhsal ve zihinsel olarak da etkileyebilmektedir. Modern tıp yöntemleri ile birlikte alternatif tıp yöntemleri uygulandığında aşırı ilaç tüketimİ azalır ve bioenerji sisteminden dolayı kişi de çabuk iyileşme görülür. Bioenerji, fiziki ve ruhsal ve zihinsel dengeyi de sağladığı için kişilerdeki sevinç duygusu yükselir.

Son yıllarda oldukça ön plana çıkan alternatif tıp adı altında Bioenerji konularına yaklaşım vücudun fiziksel, ruhsal, zihinsel ve enerjetik anlamda dinçleşmesini sağlamış ve kişilerin daha hızlı bir şekilde sağlığına kavuşmasına sebep olmuştur.